Pokonaj upał razem z Kwit.pl!

Drodzy Użytkownicy!

W ciągu ostatnich dni słupki rtęci wskazywały temperaturę powyżej 30 stopni. Takie upały zdecydowanie nie sprzyjają pracy i są niebezpieczne dla ludzkiego organizmu. Jak sobie z nimi radzić?

Przede wszystkim unikajmy zbyt długiego przebywania na słońcu, pamiętajmy o nakryciu głowy, kremowaniu się oraz bieżącym nawadnianiu i ochładzaniu organizmu.

W czasie upałów naturalna woda mineralna zapobiegnie odwodnieniu naszego organizmu oraz skutecznie ugasi pragnienie. W zależności od indywidualnych potrzeb przeciętny człowiek powinien jej pić ok.2-3 litrów dziennie.

Pamiętajcie, że pocenie się jest naturalną reakcją organizmu na wysokie temperatury i tym samym chroni go przed przegrzaniem. Niestety pocąc się jednocześnie tracimy dużo wody oraz soli mineralnych. Wobec tego miejcie na uwadze stałe nawadnianie i zaopatrzcie się już teraz w całą zgrzewkę wody! W którym wirtualnym sklepie kupicie swoją ulubioną wodę najtaniej? Sprawdźcie już teraz na Kwit.pl!

Ponadto warto zadbać o odpowiednie racje żywieniowe aby sukcesywnie nadrabiać stracone minerały. Potrawy i desery powinny być lekkie i przyjemne. Ciekawe przepisy i inspiracje znajdziecie w galerii Publicznych Koszyków.

W trakcie upałów i dużego natężenia słonecznego należy także pamiętać o swojej skórze i jej odpowiednim zabezpieczeniu. Szczególnie dotyczy to osób o cerze wrażliwej. Aby cieszyć się słońcem i zdrową cerą należy zadbać o odpowiednią pielęgnację. Pomogą Wam w tym kremy nawilżająco-odżywcze, które zawierają arnikę, miłorząb, witaminę C oraz wyciąg z kasztanowca, te wszystkie składniki wzmacniają naczynia krwionośne.

Warto też zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczeń, w których spędzamy dużo czasu. Wiatrak wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Zdecydowanie unikajmy przeciągów. W razie potrzeby można się także wspomóc podręcznym wachlarzem. Miejmy go zawsze pod ręką!

Z pozdrowieniami,

Zespół Kwit.pl ☺

Tagi: FMCG Online kwit porady poradnik upały lato zakupy

Powrót do strony głownej bloga


comments powered by Disqus

Inne wpisy