Ibuprom

Sprint Caps lek przeciwbólowy 200 mg

24 szt
Średnia ocena:
-/5
opinii:

Skład
1 kapsułka elastyczna zawiera:
__substancje czynne:__
ibuprofen 200 mg
__substancje pomocnicze:__
w skład rdzenia kapsułki wchodzą: makrogol 600, woda oczyszczona, stały wodorotlenek potasu
w skład otoczki kapsułki wchodzą: żelatyna, mieszanina substancji: (sorbitol, 1,4-sorbitan, mannitol, wyższe poliole), błękit patentowy (E131)

Wskazania i działanie
Lek IBUPROM® SPRINT CAPS jest lekiem działającym przeciwbólowo. Stosowany także w leczeniu stanu zapalnego, który jest jedną z przyczyn bólu. Obniża gorączkę. Rozpuszczalna w żołądku kapsułka elastyczna zawiera rozpuszczony ibuprofen, który od razu może zostać wchłonięty z przewodu pokarmowego. Wskazaniem do stosowania leku są dolegliwości bólowe o różnej etiologii o nasileniu słabym do umiarkowanego, w tym:
- bóle głowy
- bóle zębów
- bóle mięśniowe
- bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej
- bóle kostne i stawowe
- Bolesne miesiączkowanie
- Gorączka

Dawkowanie
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
W doraźnym leczeniu: 1 do 2 kapsułek doustnie co 4 do 6 godzin (nie należy stosować dawki większej niż 6 kapsułek na dobę).

Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Nie należy stosować leku jeśli:
wcześniej występowały u pacjenta objawy alergii na którykolwiek składnik leku lub nadwrażliwość (katar, napad astmy,pokrzywka) na kwas acetylosalicylowy lub inny lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).
Występują u pacjenta następujące schorzenia:
czynna lub niedawno przebyta choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, skaza krwotoczna, ciężka niewydolność wątroby i (lub) nerek. Pacjentka jest w III trymestrze ciąży. Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Zachować szczególną ostrożność stosując lek IBUPROM® SPRINT CAPS jeśli:
Występuje u pacjenta astma oskrzelowa lub występowały w przeszłości reakcje alergiczne na ibuprofen, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy w wywiadzie, zaburzenia krzepnięcia krwi, nadciśnienie tętnicze, zaburzenie czynności wątroby i (lub) nerek, toczeń rumieniowaty lub inne choroby tkanki łącznej.Pacjent stosuje równocześnie inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Ciąża:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie należy stosować leku u kobiet w ciąży, zwłaszcza III trymestrze.
Karmienie piersią:
przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
brak danych dotyczących wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Ważne informacje o niektórych składnikach leku IBUPROM® SPRINT CAPS:
ze względu na zawartość sorbitolu (który jest źródłem fruktozy), pacjent, u którego wcześniej stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów powinien skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Lek może mieć działanie przeczyszczające.
Stosowanie innych leków:
należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach nawet tych, które wydawane są bez recepty.
Nie należy stosować ibuprofenu z:
innymi lekami z grupy NLPZ, kortykosteroidami, doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi (warfaryną, kumaryną), lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze krwi, w tym lekami moczopędnymi, litem lub metotreksatem, zydowudyną. Także pacjenci z chorobą wieńcową leczeni kwasem acetylosalicylowym przed zastosowaniem leku powinni skonsultować się z lekarzem.
Przechowywanie leku:
Lek przechowywać w temperaturze pokojowej tj. 15°C - 25°C, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie należy stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonym na opakowaniu.
Działania niepożądane:
__częste__ (1%-10% pacjentów) – nudności, brak łaknienia, wymioty, zgaga, niestrawność, wzdęcia, biegunki, zaparcia, ból w nadbrzuszu, duszność, zaostrzenie astmy oskrzelowej, bóle i zawroty głowy, nadpobudliwość, świąd, pokrzywka, plamica, wysypka, zatrzymywanie płynów i obrzęk.
__niezbyt częste __(0,1%-1% pacjentów) – nadciśnienie, zaburzenia smaku, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych (AspAT i AlAT).
__rzadkie __(0,01%-0,1 % pacjentów) – krwawienie z przewodu pokarmowego, senność lub bezsenność, zaburzenia krzepnięcia, trombocytopenia (obniżenie liczby płytek krwi).
__bardzo rzadkie__ (< 0,01% pacjentów) – martwicze zmiany w obrębie brodawek nerkowych mogące powodować niewydolność nerek, niedokrwistość hemolityczna, granulocytopenia (obniżenie liczby granulocytów), ciężkie reakcje skórne (w tym złuszczające zapalenie skóry i rumień wielopostaciowy), nieswoiste reakcje alergiczne, anafilaksja, zaburzenia słuchu, zaburzenia widzenia.

Działania niepożądane mogą zostać zminimalizowane przez stosowanie jak najmniejszych dawek leczniczych możliwie jak najkrócej.

U niektórych osób w czasie stosowania leku mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w ulotce, należy poinformować o nich lekarza

1229
Ilość w szt.
- +
Cena: dodaj
Do porównania
w porównaniu 0 szt.
Produkt przeznaczony dla osób dorosłych jestem pełnoletni

Lista sklepów oferujących ten produkt:

Sklep Cena Stan Przejdź
1229 dostępny do sklepu
2215 dostępny do sklepu

Zmiany cen w ostatnich 30 dniach:

  • Najwyższa cena 2215 Najwyższa cena
  • Średnia cena 1722 Średnia cena
  • Najniższa cena 1229 Najniższa cena

Zapisz się na powiadomienia o cenach!

Otrzymuj powiadomienia, gdy cena tego produktu ulegnie zmianie.

Twój adres został dodany. Dziękujemy!

Średnia ocena:
opinii:
Twoja ocena:

Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu. Zrób to jako pierwszy!

Zobacz także


     Chcesz mieć własne e-delikatesy? Otwórz je na Kwit.pl
    Załóż sklep