Ibuprom

Max Sprint lek przeciwbólowy 400 mg

20 szt
Średnia ocena:
-/5
opinii:

Skład
1 kapsułka elastyczna Ibuprom Max Sprint zawiera substancje czynną: ibuprofen 400mg

Wskazania i działanie
Żelowa kapsułka Ibuprom Max Sprint (400 mg ibuprofenu) zawiera aktywny składnik w płynnej formie, dzięki czemu szybko się wchłania, likwidując najbardziej uciążliwe bóle w krótkim czasie.
Maksymalne stężenie substancji czynnej w organizmie osiągane jest już po około 30 min. od momentu podania kapsułki.
__Ibuprom Max Sprint to:__
- silny lek w szybko działającej formie
- szybko rozpuszczająca się kapsułka
- szybkie wchłanianie substancji czynnej
- nowoczesna i wygodna postać przyjmowania leku
Ibuprom® Max Sprint jest lekiem działającym przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie – ibuprofen, aktywny składnik Ibupromu Max Sprint, stosowany jest także w leczeniu stanu zapalnego, który jest jedną z przyczyn bólu.
Wskazaniem do stosowania leku są dolegliwości bólowe o różnej etiologii o nasileniu słabym do umiarkowanego, w tym:
- bóle głowy
- bóle zębów
- bóle mięśniowe
- bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej
- bóle kostne i stawowe

Dawkowanie
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: W doraźnym leczeniu: 1 kapsułka doustnie co 4 godziny (nie należy stosować więcej niż 3 kapsułki w ciągu doby). Kapsułek nie należy rozgryzać.
Nie należy zażywać leku jeśli:
wcześniej występowały objawy uczulenia (katar, pokrzywka, astma oskrzelowa) na kwas acetylosalicylowy, inne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne lub na którykolwiek składnik preparatu. Występuje czynna lub niedawno przebyta choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Należy unikać stosowania leku w ciąży zwłaszcza w trzech ostatnich miesiącach.
Należy zachować szczególną ostrożność stosując IBUPROM® MAX jeśli:
występuje astma oskrzelowa, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy w wywiadzie, niewydolność wątroby i nerek, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi.
Ciąża:
przed zażyciem leku należy poradzić się lekarza. Pomimo, iż nie wykazano działania teratogennego leku (uszkadzającego płód), należy unikać jego stosowania w ciąży zwłaszcza w trzech ostatnich miesiącach.
Karmienie piersią:
przed zażyciem leku należy poradzić się lekarza.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
brak doniesień dotyczących negatywnego wpływu leku na zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną.
Stosowanie innych leków:
leku nie należy stosować z innymi lekami o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. W przypadku równoczesnego leczenia metotreksatem, kortykosteroidami, lekami moczopędnymi, lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze krwi, zidowudyną, bądź lekami wpływającymi na krzepnięcie krwi, przed przyjęciem preparatu należy zasięgnąć opinii lekarza.
Przechowywanie leku:
lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej tj. 15°C - 25°C. Nie należy stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonym na opakowaniu. W razie pytań lub wątpliwości, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Działania niepożądane:
__częste__ (1%-10% pacjentów) – układ pokarmowy: nudności, wymioty, zgaga, niestrawność, wzdęcia, biegunki, zaparcia, ból w nadbrzuszu; układ nerwowy: bóle i zawroty głowy, nadpobudliwość; skórne reakcje nadwrażliwości: świąd, pokrzywka,
wysypka; układ krążenia: zatrzymywanie płynów i obrzęki.
__nieczęste __(0,1%-1% pacjentów) – nadciśnienie, zaburzenia smaku, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych AspAT i ALAT.
__rzadkie __(0,01%-0,1 % pacjentów) – krwawienie z przewodu pokarmowego, nadmierna senność lub bezsenność, zaburzenia krzepnięcia.
__bardzo rzadkie __(< 0,01% pacjentów) – niewydolność nerek, zaburzenia hematologiczne: niedokrwistość hemolityczna, granulocytopenia i małopłytkowość.
W przypadku doraźnego stosowania leku działania niepożądane występują rzadko.
U osób nadwrażliwych mogą wystąpić dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (nudności, zaburzenia trawienia) lub skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka). Należy wówczas odstawić lek i skontaktować się z lekarzem.

{czerwony Więcej informacji znajduje się w ulotce dostępnej w zakładce Załączniki.}

1269
Ilość w szt.
- +
Cena: dodaj
Do porównania
w porównaniu 0 szt.
Produkt przeznaczony dla osób dorosłych jestem pełnoletni

Lista sklepów oferujących ten produkt:

Sklep Cena Stan Przejdź
1269 dostępny do sklepu
1692 dostępny do sklepu

Zmiany cen w ostatnich 30 dniach:

  • Najwyższa cena 1692 Najwyższa cena
  • Średnia cena 1480 Średnia cena
  • Najniższa cena 1269 Najniższa cena

Zapisz się na powiadomienia o cenach!

Otrzymuj powiadomienia, gdy cena tego produktu ulegnie zmianie.

Twój adres został dodany. Dziękujemy!

Średnia ocena:
opinii:
Twoja ocena:

Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu. Zrób to jako pierwszy!

Zobacz także


     Chcesz mieć własne e-delikatesy? Otwórz je na Kwit.pl
    Załóż sklep