
Skład
1 tabletka powlekana zawiera:
__substancje czynne:__
ibuprofen 200 mg
__substancje pomocnicze:__
w skład rdzenia tabletki wchodzą: celuloza sproszkowana (ELCEMA P-100), skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, guma Guar, talk, krospowidon, krzemionka koloidalna, olej roślinny utwardzony.
Wskazania i działanie
Lek IBUPROM® jest lekiem działającym przeciwbólowo (na poziomie centralnym i obwodowym). Stosowany jest w leczeniu stanu zapalnego, który jest jedną z przyczyn bólu (działanie obwodowe). Skutecznie obniża gorączkę (działanie centralne).
Wskazaniem do stosowania leku są dolegliwości bólowe o różnej etiologii o nasileniu słabym do umiarkowanego, w tym:
- bóle głowy
- bóle zębów
- bóle mięśniowe
- bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej
- bóle kostne i stawowe
- bolesne miesiączkowanie
- gorączka
Dawkowanie
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
W doraźnym leczeniu: 1 do 2 tabletek doustnie co 4 do 6 godzin (nie należy stosować ilości większej niż 6 tabletek na dobę).
Nie należy stosować leku jeśli:
wcześniej występowały objawy alergii na którykolwiek składnik leku, wykazano nadwrażliwość (katar, napad astmy, pokrzywka) na kwas acetylosalicylowy lub inny lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Występują następujące schorzenia: czynna lub niedawno przebyta choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, skaza krwotoczna, ciężka niewydolność wątroby i (lub) nerek. III trymestr ciąży. Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Zachować szczególną ostrożność stosując lek IBUPROM® jeśli :
występuje astma oskrzelowa, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy w wywiadzie, zaburzenia krzepnięcia krwi, nadciśnienie tętnicze, zaburzenie czynności wątroby i nerek. Prowadzona jest równocześnie terapia innym lekiem z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ciąża i okres karmienia piersią.
Ciąża:
przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie należy stosować leku u kobiet w III trymestrze ciąży. Stosowanie leku u kobiet w ciąży jest dozwolone wyłącznie na zlecenie lekarza.
Karmienie piersią:
przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Ibuprofen przenika do mleka kobiecego w bardzo małej ilości i prawdopodobieństwo jego oddziaływania na karmione piersią niemowlęta jest niewielkie.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Stosowanie innych leków:
należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach nawet tych, które wydawane są bez recepty. Jednoczesne podawanie z innymi lekami z grupy NLPZ może wywołać nasilenie działań niepożądanych. W przypadku równoczesnego stosowania kortykosteroidów, doustnych leków przeciwzakrzepowych (warfaryna, kumaryna), leków obniżających ciśnienie tętnicze krwi, leków moczopędnych, litu lub metotreksatu, zydowudyny przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza. Także pacjenci z chorobą wieńcową leczeni kwasem acetylosalicylowym przed przyjęciem leku powinni skonsultować się z lekarzem.
Przechowywanie leku:
lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Lek przechowywać w temperaturze pokojowej tj. 15°C - 25°C. Nie należy stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonym na opakowaniu. W razie pytań lub wątpliwości, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty
Działania niepożądane:
__częste__ (1%-10% pacjentów) – nudności, wymioty, zgaga, niestrawność, wzdęcia, biegunki, zaparcia, ból w nadbrzuszu, duszność, zaostrzenie astmy oskrzelowej, bóle i zawroty głowy, nadpobudliwość, świąd, pokrzywka, plamica, wysypka, zatrzymywanie płynów i obrzęk.
__niezbyt częste __(0,1%-1% pacjentów) – nadciśnienie, zaburzenia smaku, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych AspAT i AlAT.
__rzadkie __(0,01%-0,1 % pacjentów) – krwawienie z przewodu pokarmowego, senność lub bezsenność, zaburzenia krzepnięcia, trombocytopenia.
__bardzo rzadkie__ (< 0,01% pacjentów) – martwicze zmiany w obrębie brodawek nerkowych mogące powodować niewydolność nerek, niedokrwistość hemolityczna, granulocytopenia i małopłytkowość, dermatoza pęcherzowa (w tym złuszczające zapalenie skóry i rumień wielopostaciowy), nieswoiste reakcje alergiczne, anafilaksja, zaburzenia słuchu.
Sklep | Cena | Stan | Przejdź |
![]() |
1949 | dostępny | do sklepu |
![]() |
3672 | niedostępny |
Otrzymuj powiadomienia, gdy cena tego produktu ulegnie zmianie.
Twój adres został dodany. Dziękujemy!
Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu. Zrób to jako pierwszy!
© 2012-2025 Saving Cloud Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Made in Warsaw. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Właścicielem platformy Kwit.pl jest Saving Cloud Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Wiertnicza 89, NIP: 521-362-83-05, REGON: 146035181. Saving Cloud dokłada wszelkich starań, aby ceny produktów prezentowane w serwisie odpowiadały aktualnym cenom produktów w poszczególnych sklepach. Za różnice w aktualnych cenach Saving Cloud nie ponosi odpowiedzialności.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Dotacje na innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość.