IBUM

Ibum forte 200 mg/5 ml zawiesina o smaku bananowym

100 g
Średnia ocena:
-/5
opinii:

Skład
Skład:
5 ml zawiesiny zawiera: ibuprofenum 200 mg

Wskazania i działanie
Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego.
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak:
- bóle głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych)
- bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania
- bóle stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (np. skręcenia)
- bóle na skutek urazów tkanek miękkich
- bóle pooperacyjne
- bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego

Dawkowanie
Doustnie. Dawka dobowa leku Ibum Forte, scisle zalezy od masy ciała i wynosi: 20-30 g/kg mc., w dawkach podzielonych, zgodnie z ponizsza tabela.
Wiek dziecka (masa ciała dziecka) Dawka jednorazowa Maksymalna dawka dobowa
3-6 miesięcy (5 - 7,6 kg) 1,25 ml (50 mg) 3 razy po 1,25 = 150 mg 6-12 miesięcy (7,7 -9 kg) 1,25 ml (50 mg) 3-4 razy po 1,25 ml= 150-200 mg 1-3 lat (10 -15 kg) 2,5 (100 mg) 3 razy po 2.5 ml = 300 mg 4-6 lat (16 - 20 kg) 3,75 ml (150 mg) 3 razy po 3,75= 450 mg 7-9 lat (21-29 kg) 5 ml (200mg) 3 razy po 5 ml = 600 mg 10-12 lat ( 30 - 40 kg) 7,5 ml (300 mg) 3 razy po 7,5 ml = 900mg powyżej 40 kg 7,5 -10 ml (300 -400 mg) 3-4 razy po 7,5 ml = 900 -1200 mg Lek nalezy podawac w odstepach co najmniej sześciogodzinnych. U niemowląt ponizej 6. miesiaca życia lek mozna podawac tylko po konsultacji z lekarzem. Nie nalezy stosowac wiekszej dawki leku niz zalecana. Bez konsultacji z lekarzem nie stosowac dłuzej niz 3 dni. Przed uzyciem butelke nalezy wstrzasnac.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na ibuprofen lub którykolwiek składnik preparatu wysypka i nieżyt błony śluzowej nosa po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, astma oskrzelowa.

1464
Ilość w szt.
- +
Cena: dodaj
Do porównania
w porównaniu 0 szt.
Produkt przeznaczony dla osób dorosłych jestem pełnoletni

Lista sklepów oferujących ten produkt:

Sklep Cena Stan Przejdź
1464 dostępny do sklepu
1599 dostępny do sklepu
1749 dostępny do sklepu

Zmiany cen w ostatnich 30 dniach:

  • Najwyższa cena 1749 Najwyższa cena
  • Średnia cena 1604 Średnia cena
  • Najniższa cena 1464 Najniższa cena

Zapisz się na powiadomienia o cenach!

Otrzymuj powiadomienia, gdy cena tego produktu ulegnie zmianie.

Twój adres został dodany. Dziękujemy!

Średnia ocena:
opinii:
Twoja ocena:

Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu. Zrób to jako pierwszy!

Zobacz także


     Chcesz mieć własne e-delikatesy? Otwórz je na Kwit.pl
    Załóż sklep